Antetli Kağıt

Antetli kağıt baskısı nasıl yapılır?

Antetli kağıtlar, firmaların diğer firmalar ile yazışma ve anlaşmalarında kullandıkları, üstünde logo ve firma iletişim bilgilerinin olduğu baskılı kağıtlardır. Firmaların, günlük çalışma hayatında en fazla kullandıkları baskılı materyallerden biridir.

Kartvizitler gibi, tek renkten dört renge kadar basılabilmektedirler. Renk sayısı arttıkça baskı maliyeti de artmaktadır. Öncelikle, yapılan grafik çalışması ile antetli kağıda basılacak olan firmanın logosu veya amblemi yoksa tasarlanmaktadır. Tasarım var ise, orijinal diasından bilgisayara taratılarak tasarıma hazır hale getirilir. Genellikle antetli kağıt basımında, kuşe veya 1. hamur kağıtlar ve A4 ebadında tercih edilmektedir. A4 ebadında antetli kağıt seçilmesinin nedeni genelde var olan dosyalara ve ofis makinelerine faks, fotokopi gibi kullanılan kağıt ölçüsü ile uyum sağlamasıdır. Bazı firmalar, antetli kağıt basımında özel kesimler, hologram baskılar, gofre veya varak uygulaması isteyebilmektedir. Bu uygulamalar için özel fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Kağıt gramajlarında antetli kağıtlarda, 80, 90 gr. dan 110 gramaja kadar seçilebildiği gibi, daha kalın kağıtlarda kullanılabilmektedir. Fakat mümkün olduğunca, normal değerlerde antetli kağıt seçimi ve boyutları kullanmak, kullanım açısından kolaylık getirecektir. Hem antetli kağıt hem de kartvizit gibi, firma günlük kullanımına yönelik yapılan işlerde müşteriler için grafik tasarımcının oluşturduğu kurumsal kimlik dosyası hazırlanmaktadır. Yani, antetli kağıdınız nasıl tasarımlandı ise kartvizit ve diğer baskılı materyalleriniz aynı tarzda basılmaktadır. Böylelikle kullanılan baskılı materyallerin hepsi, aynı kimlik içine alınmış olmaktadır. Antetli kağıt baskı, firmaların kullanım kolaylığı açısından tasarımların sade ve az renkli olması önemlidir. Böylelikle, üzerine baskı alıp yazdırdığınız metinler ve kalem ile yazdığınız yazılar daha net okunacaktır.

Antetli kağıtlar, firma kurumsal yapıları için çok değerlidir. Rekabet ortamının çok yükseldiği piyasalarda, kazanç sağlamak ve başarılı işler yapmak çok zorlaşmıştır. Bu gün, bu kötü ortamda kurumsal firmalar, yaptıkları reklam ve halkla ilişkiler çalışmaları sayesinde, müşterileri ile kontak kurmaktadırlar. Bu nedenle, basılı evrakların tamamı piyasadaki imajınızı tazeler ve geliştirir. Kaliteli bir basım evi ile çalışmak sizlere daima artı değer katmaktadır. Baskıevi Dijital ofset olarak biz, kurumsal kimlik oluşturmakta sizlere estetik, güzel tasarımlar ve ofset basım konusundaki tecrübemiz ile daima yardımcı olmaktayız.

Antetli Kağıt Kullanımının Önemi Nedir? 

Antetli kağıt kullanımları arasında doğru tercihleri yapmak hiç de zor değil. Antetli kağıt kullanımının en önemli uygulaması, firma içerisinde doğru tercihlerinizi ve bilgilerinizi kağıt içerisinde en sade şekilde yansıtmanız mümkün olacaktır. Antetli kağıt kullanımı sayesinde kurumsal görüntünüzü daha da yüksek kaliteli bir şekilde yansıtmanız mümkün hale gelecektir. Şirket antetli kağıt ölçüleri aslında standart olarak baskı ve A4 için doğrudan aynı ölçülerde kullanılabilir. Ayrıca firmanız için doğru zarfları da kullanabilirsiniz. Böylece sizin için en uygun tercihleri yapabilirsiniz.

Antetli Kağıt Avantajları Nelerdir?

Antetli kağıt avantajları arasında, kişiye sağlatmak için birçok yenilik sağlatmaktadır. Hem bilgi sağlatırken hem de kişilere kaliteli firma özelliklerini bir arada getirmektedir. Bugüne özel siz de fırsatları bir araya getirmek için kaliteli bir görünüm sağlamak hiç de zor değil. Siz de firmanız ya da organizasyonunuz için en kaliteli tercihlerinizi yapabilirsiniz. Antetli kağıt nereden alınır sorusuna da sizin için en iyi tercihleri yapabilirsiniz. Antetli kağıt yaptırmak için kaliteli bir marka ile çalışabilirsiniz. Avantajlarınızı kendi lehinize çevirmek hiç de zor değil. Antetli kağıt üzerinde şirket bilgileriniz, ödeme bilgileriniz, adresiniz, kargo adresiniz gibi alternatif bilgileriniz yer alacağı için. Bir firmaya iş teklifi yaptığınızda bunlar için ekstradan metin hazırlamanıza gerek kalmaz.

Antetli Kağıt Örnekleri

Antetli kağıt örnekleri arasında kendiniz için en doğru logo tasarımlarına bakabilirsiniz. Basit tasarımlar arasında yapacağınız tercihler içerisinde kendiniz için en doğru tercihleri aralarından seçebilirsiniz. Çünkü firmanız içerisinde olabilecen en düzgün tercihi yapmak, burada temel amaç olan kurumsal görünüm için siz de standartlarınızı yükselterek adım atabilirsiniz. Firmanıza sağlayacağınız yenilikleri yükselterek daha kaliteli şekillerde göstermeniz hiç de zor değil. Okul antetli kağıt örnekleri de yine organizasyonunuzu kaliteli şekilde göstermeniz açısından büyük önem taşımaktadır. Siz de fırsatlar arasında kaliteli seçimler yapmak için bugün adım atarak kaliteli tercihler yapabilirsiniz. Antetli kağıt son yıllarda oldukça kaliteli işler ortaya çıkartmak isteyen firmalar için standartlarını yükseltmek için en önemli adımlardan birisidir.

Antetli kağıt tasarımı nasıl olur?

Bazen antetli kağıt tasarımınız, bir müşterinin belirli bir şirketle yaptığı ilk etkileşim olurken, diğer zamanlarda marka kimliğini güçlendirmek için kullanılacaktır. Tasarım bu yüzden oldukça önemlidir.

1-Basit tutun

Etkili bir antetli kağıt arkasındaki en önemli ilkelerden biri, tasarımı mümkün olduğunca basit tutmaktır. Antetli kağıtların esasen bir dağıtım mekanizması olduğunu unutmayın.

2-Doğru yazılımı kullanın

Photoshop’u tasarım aracınız olarak kullanmanın mantıklı olduğu zamanlar vardır ve Photoshop kullanarak bir antetli kağıt tasarımı yapmak mümkündür, ancak iş için çok daha uygun araçlar vardır.

Listenin başında Illustrator ve InDesign vardır. Bu araçların her ikisi de mükemmel tipografi kontrollerine sahiptir ve vektöreldir, bu sayede basit elemanlar çizmeyi ve bunları yeniden konumlandırmayı kolaylaştırır.

3-Detayları doğru seçin

Her detayı antetli kağıtlara dahil etmek her zaman gerekli değildir. Bu yüzden ürünü kimin kullanacağını düşünmenizde ve ona göre tasarım yapmanızda yarar var.

4- Özel efektler ekleyin

Antetli kağıtlarınızı profesyonel olarak yazdırıyorsanız, tasarımınızın ekstra bir parlaklık kazanmasını sağlamak için özel efektler kullanabilirsiniz.

5- Renkleri az miktarda kullanın

Fazla renkli bir çalışma her zaman doğru bir tercih olmayacaktır. Bu yüzden renkleri az miktarda kullanın. Özellikle beyaz zemin üzerine az miktarda renkler kullanmak çok daha sadece ve hoş bir tasarım elde etmenizi sağlayacaktır.

Antetli Kağıtlar da Baskı Ekstra Özellikler

Özel kesim

Varak yaldız baskı

Lak

Hologram baskı

Antetli Kağıt Siparişleriniz için Gerekli Bilgiler?

Kullanılmasını istediğiniz antetli kağıt türü (genel olarak beyaz renkte 1.hamur 80.gr kağıt kullanılmaktadır.)

Ebat bilgisi (A4 ebatlar sıklıkla kullanılır)

Antetli kağıt üzerinde kullanılacak ofset baskı renk sayısı

Adet bilgilendirmesi